I väntan på nästa black metal-turkhits bjuder jag på denna fullständigt fenomenala skapelse. Nu är det inte vi i Församlingen som snickrat ihop mästerverket, men det spelar ingen roll. Snubben som gjort videon är uppenbarligen ett geni. Jag anar att många av er redan sett denna då jag i tid och otid lagt upp den på hammer smashed Facebook, det spelar inte heller någon roll. Är det någon som förtjänar att bli Youtube-miljonär är det upphovsmannen bakom ”Jag ringer en tolk (som var kassör)”.
Jag har faktiskt inte den blekaste aning om vad bandet heter, men det jag vet är att grabbarna sparkar röv. Det var längesedan jag såg ett band som öste så hårt i en video. Här har black och dödsscenen en hel del att lära.
En hel del.
Att dessa ungrare, jag tror de sjunger på ungerska i alla fall, dessutom har fattat allt när det kommer till mode är bara ett plus. Vita gymnastikskor med hysterisk plös, rimliga skinnjackor och pungbråckstajta jeans är det enda rätta. Inga kråsskjortor, inga lackshorts, inga damasker, inga Affliction-tröjor, inget tjafs.
Tack.
/Hatpastorn