Black Metal-turkhits. The second spell.
Det andra kapitlet i sagan är här och vi vill återigen säga tusen tack till alla som kommit med förslag. Fortsätt att skicka in tips till hatpastorn@gmail.com
Vi vill även lägga till en efterlysning. Är det någon ute i stugorna som sitter och trycker på en kassett med stockholmsbandet DU FUMLAR I LJUSET? Demon släpptes 1997, var enligt uppgift helt fantastiskt usel samt hade en idolbild på greven i textbladet. Belöning utfärdas.
Edit: Eftersom Youtube verkar drivas utav ett gäng genuina ljusdyrkare blev det upphovsrättstrubbel igen. Anar att det är DIMMU BORGIR, SATYRICON eller DEICIDEs skivbolag som har sand i vaginan. Vi ber er därför att klicka på länken nedan istället.
/Hatpastorn, Dr Panzram, Heidenhammer
This entry was posted on 28 oktober, 2010 at 5:01 e m and is filed under Black Metal-turkhits.. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.
28 oktober, 2010 den 6:23 e m
Klockrent!! Sikta på kuken hahaha..
28 oktober, 2010 den 6:24 e m
Ännu en gång sitter man tårögd och kippar efter luft
28 oktober, 2010 den 7:16 e m
På tal om Dark Fjuneral: http://www.youtube.com/watch?v=zP2wCDyQhvk
28 oktober, 2010 den 8:34 e m
Ha ha ha, förträffligt!
28 oktober, 2010 den 9:18 e m
Fantastiskt bra. Burger World sitter som en smäck där. Tackar för omnämnandet också.
29 oktober, 2010 den 12:50 f m
Eftersom samtliga band i videon går att hitta på tuben utan några som helst problem finner jag det väldigt underligt att era videos tas bort p.g.a. upphovsrätten.
Jag måste säga att jag tyckte bättre om ”The first spell”, men Herr Nilsson har satt sig på hjärnan! 😀
29 oktober, 2010 den 6:15 f m
Skitskumt. Vi lade upp videon på Youtube först men allt ljud var avstängt och det stod en ilsken text ang upphovsrätt och fan vet allt. Samma problem med vår Hitler-video men den är ändå lite mer förstålig att Youtube sa stopp. Med största säkerhet är det folk som lyssnar på life metal som jobbar på Youtube.
14 mars, 2011 den 1:26 e m
Den mer korrekta men mindre politiskt korrekta stavningen av tuben ger kanske en hint: JewTube…
29 oktober, 2010 den 8:33 f m
Bleppe Bleppe Blåbärsfjäll. Hahahaha, så oerhört roligt.
3 november, 2010 den 11:47 f m
Dog av skratt när Dumme Birger körde Bleppe, Bleppe Blåbärsfjäll och herr Burk har jag förlagt. Denna var inte lika klockren som den första men väldigt rolig ändå.
17 januari, 2011 den 12:24 e m
Haha, riktigt trevligt!
Jag kan inte höra något annat än dyrkande av en viss bil i Dissections Black Dragon. Leviathan the mini-van!
22 januari, 2013 den 10:51 f m
Du fummlar i ljuset….VI ÄR INTE FRÅN STOCKHOLM. Samtliga av oss bodde på den tiden i Ängelholm, Skåne.
22 januari, 2013 den 1:13 e m
Ber om ursäkt för den faktamissen. Har ni kvar något ex av demokassetten?